sobota, 21 listopada 2009
BMW X6, cudowny elegant.
Sports Activity Coupe - tak mówią o nim twórcy nowego BMW. Innowacyjna koncepcja ma połączyć w sobie cechy auta sportowego, ciekawą i dynamiczną stylistykę oraz możliwość jeżdżenia w sposób "aktywny". Sportowe osiągi i nadwozie nawiązują do aut typu coupe. Wygląd X6 jest dość ekstrawagancki: wysokie zawieszenie, masywny, agresywnie zarysowany przód, zestawiony z subtelnie opadającą linią boczną nadwozia, dowodzą, że auto jest stylistyczną nowością.
Na pierwszy rzut oka ciężko poznać czy X6 służy do agresywnej jazdy czy szaleństw w terenie. Jedynie ogromne felgi, które nie wyglądają na przystosowane do off-roadu, zwiastują, że żywiołem auta są raczej bulwary i podróżowanie po utwardzonych drogach. X6 wyposażone jest w „inteligentny” układ napędu na cztery koła BMW xDrive i jako pierwszy na świecie, w system Dynamic Performance Control, który ma zapewniać stabilność, precyzję i doskonałą trakcję w każdej sytuacji – tak przynajmniej twierdzi producent.
Dostępne są cztery wersje silnikowe. Najsłabszy, sześciocylindrowy diesel, generuje dość skromne (jak na gabaryty auta) 235 KM. Drugi z silników wysokoprężnych legitymuje się mocą 286 KM i momentem obrotowym na poziomie 580 Nm przy 1750 - 2250 obr/min.
Mocniejsze, benzynowe wersje to 306-konne V6 z układem Twin Turbo i bezpośrednim wtryskiem paliwa (High Precision Injection) oraz V8, również zaopatrzone w dwie turbo sprężarki, o pojemności 4396 cm3 i mocy 407 KM. Ta jednostka napędowa to już prawdziwy „sportowiec”, pozwala na osiągniecie „setki” w 5,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 250 km/h. W co trudno uwierzyć, BMW deklaruje, że auto z tym silnikiem powinno palić jedynie 12,5 l/100 km.
______________________________________________________________________________________
Według mnie to piękne i jakże eleganckie auto.
Każdy zdrowy facet chciałby choć na chwilę do niego wsiąść i zaszaleć po własnych bezdrożach :) Ja również.
zdjęcia zaczerpnięte ze stron internetowych:
http://farm3.static.flickr.com/2379/2336881773_a6084b0aef.jpg
http://image.automk.com/media/2008/04/p0041069_450-op.jpg
wtorek, 10 listopada 2009
VW Passat CC, sportowe i jakże piękne wydanie klasycznego Passacika ;))
Volkswagen Passat CC jest 4 drzwiową limuzyną zbudowaną na bazie Volkswagena Passata (typu 3C) i budowany w zakładach VW w Emden. Dodatkowe oznaczenie CC jest skrótem od Comfort-Coupé i odnosi się do sportowej linii auta, spotykanej w pojazdach typu coupe. Comfort-Coupé zostało zaprezentowane po raz pierwszy na Detroit Motorshow w 2008. Passat CC ma wypełniać lukę między Volkswagen Passat i Volkswagen Phaeton.
Ja osobiście chętnie przejechałbym się tą bryczką, gdyż to musi być cudowne przeżycie poczyć taką moc a zarazem siedzieć w bardzo komfortowej limuzynce jaką jest sam Passat.
zdj. zaczerpnięte ze stron internetowych:
http://img.automobile.de/modellbilder/VW-Passat-CC-21372_1208335124512.jpg
http://www.auto-motor-i-sport.pl/m/113/big_vw_passat_cc_09-f2fb455e4e933f164e18010c3125055b.jpg
poniedziałek, 9 listopada 2009
Nowe wcielenie VW Jetty, wg mnie fajne autko ;))
Jetta - Kompaktowa limuzyna, oferuje dużo miejsca w kabinie i nadzwyczaj pojemny bagażnik. W połączeniu z silnikiem wysokoprężnym otrzymujemy solidny i oszczędny pojazd. Problemy dotyczą kiepsko pracujących skrzyń biegów oraz skrzypiących, słabo spasowanych elementów wnętrza. Widoczność do tyłu bardzo zła – wybierajmy samochód z czujnikami cofania.
Godne polecenia są obydwa silniki diesla: bardzo osz-czędny 1.9 i dynamiczny 2.0. Wśród modeli benzynowych wyróżnia się podwójnie doładowany TSI o dużym momencie obrotowym, ale na rynku wtórnym jest ich na razie niewiele. Polecana też jest skrzynię DSG.
_____________________________________________________________________________________
Mnie sie podoba, ostatnio widziałem nawet wersję 2,5 TDI (to musi miec wygar xD).
foty ze stronek:
http://www.car-list.com/newcars/2006/image/2006_vw_jetta_cockpit.jpg
http://vwsouthtowne.files.wordpress.com/2009/07/vw-jetta-tdi-2009.jpg
pozdrówki ;))
Nowoczesny Opel Insignia o cudownej linii nadwozia.
Nowa limuzyna Opla - Insignia - ma umożliwić niemieckiemu koncernowi znalezienie właściwej drogi do sukcesu. Co prawda klasyczny sedan nie należy już do prawdziwych liderów klasowej walki, ale Opel jest w bojowym nastroju, a ciekawa forma i nowoczesna technika mają doprowadzić go do pozycji znanej z lat świetności. Jeśli porównywać Opla Insignię z mniejszą i dość mdłą Vectrą, nie powinno być z tym większego problemu.
Z pewnością stylistyką. Zgodnie z najnowszym kierunkiem designu koncernu jest ona bardzo dynamiczna i zarazem pełna elegancji.W wyglądzie zewnętrznym Opla Insignii uwagę przyciągać będą nowoczesne, biksenonowe, aktywne reflektory AFL z diodowymi światłami do jazdy dziennej. Są to tzw. reflektory inteligentne, które nie tylko zmieniają kąt świecenia na zakrętach, ale także dostosowują strumień światła do prędkości oraz warunków ruchu. Konstrukcja ta debiutuje w Insignii, ale z czasem trafi także do innych modeli Opla. Dzięki wykorzystaniu nowej platformy Epsilon2 auto oferuje bardziej przestronne i komfortowe wnętrze z wzorcową jakością materiałów i bardzo bogatym wyposażeniem seryjnym.
W topowych wersjach można zamówić nowy system Trafic Assist z kamerami i radarem, który monitoruje drogę przed samochodem i w razie zagrożenia potrafi automatycznie uruchomić awaryjne hamowanie.
Oferta silnikowa obejmuje 7 jednostek napędowych: 4 benzynowe i 3 wysokoprężne o mocach od 110 do 260 KM. W wersjach z silnikami 2.0 Turbo oraz 2.8 V6 Insignia ma stały, adaptacyjny napęd na 4 koła ze sterowaniem elektronicznym i hydraulicznym sprzęgłem Haldex. W ramach opcji (z wyjątkiem najsłabszej wersji benzynowej i diesla) oferowany jest system aktywnego sterowania zawieszeniem FlexRide, który pozwala kierowcy na wybór stylu jazdy pomiędzy trybem komfortowym (Tour) i dynamicznym (Sport).
_____________________________________________________________________________________
Mmmmm, piękne auto ;))
zdjęcia zaczerpnięte ze stron internetowych:
http://www.autoincar.com/wp-content/uploads/2008/04/opel-insignia-2.jpg
http://blog.niot.net/blog-images/04_jun/first-official-shots-of-opel-insignia-interior-released.jpg
niedziela, 8 listopada 2009
Mercedes GLK, pięknie prezentujący się SUV-ik ;))
Autko wygląda niemalże jak większe, prawdziwie terenowe GL. Technicznie to klasa C. Mercedes GLK - kompaktowy SUV, który ma konkurować z zeszłorocznym debiutantem Volkswagenem Tiguanem i "starym wyjadaczem" BMW X3.
Przykład: tylne, jednoczęściowe lampy pochodzą z klasy C w wersji kombi. Zamiast łagodnych krzywych i zaokrągleń "gwiazda" stawia na ostre, zdecydowane linie - ani śladu miękkich fal i innych tego typu stylistycznych rozwiązań. Wręcz przeciwnie - poprzez wyraźne przetłoczenia, kojarzące się z linią designerską Jeepa, GLK jest bardzo spójne, niemalże jak monolit. Auto sprawia wrażenie, jakby niewiele rzeczy mogło je zaskoczyć. Ale nie będzie to z pewnością "twardy, terenowy zawodnik" - Mercedes obiecuje wysoki komfort jazdy.Samochód mierzy 4,52 m długości i plasuje się między Tiguanem (4,43 m) a X3 (4,57 m). Podczas gdy X3 nie ukrywa stylistycznego pokrewieństwa z większym X5, a Tiguan wygląda jak wysoko zawieszony Golf Plus, w Mercedesie widać wyraźne "cytaty" z GL-a, jednak nie można zaryzykować stwierdzenia, że to zmniejszona wersja tego modelu. Przykład: tylne, jednoczęściowe lampy pochodzą z klasy C w wersji kombi. Zamiast łagodnych krzywych i zaokrągleń "gwiazda" stawia na ostre, zdecydowane linie - ani śladu miękkich fal i innych tego typu stylistycznych rozwiązań.
Auto sprawia wrażenie, jakby niewiele rzeczy mogło je zaskoczyć. Ale nie będzie to z pewnością "twardy, terenowy zawodnik" - Mercedes obiecuje wysoki komfort jazdy. Dlatego właśnie GLK przejęło napęd klasy C 4Matic. W GLK 320 CDI pracuje V6 o mocy 225 KM. Jeszcze mocniejsze okazuje się GLK w wersji benzynowej z najnowocześniejszym motorem V6, który rozwija 300 KM i 360 Nm. Jednostka jest dwustopniowo doładowywana, ma bezpośredni wtrysk paliwa i najnowszą generację piezoelektrycznego sterowania zaworów więc zapowiada się całkiem sympatycznie ;).
Jest to przepiekne auto, nie tylko do miasta, ponieważ jeśli zechcemy wyruszyć troszeczke poszaleć w terenie to GLK z pewnością nas nie zawiedzie, jego napęd 4x4 według specjalistów jest świetnie wyważony i daje sobie radę nawet z niemałymi wzniesieniami.
_____________________________________________________________________________________
zdjęcia zaczerpnięte ze stron internetowych:
http://www.rpmgo.com/images/mercedes_glk_freeside.jpg
http://www.tuned.com/wp-content/gallery/glk/mercedes-glk-tmr-4.jpg
do usłyszenia ;)
Audi A8, cudowna limuzynka o przepięknym wyglądzie.
Audi A8 jest następcą modelu V8 produkowanego w latach 1988-1993. Pierwsza generacja Audi A8 (D2) była produkowana od 1994 do 2002, w roku 1998 roku został przeprowadzony facelifting tego modelu, obejmował on nieco inny design przedniej partii nadwozia oraz drobne zmiany wewnątrz pojazdu, pojawiły się także nowe jednostki napędowe. W roku 1996 zaprezentowano usportowiony model oznaczony symbolem Audi S8, posiadający wzmocniony silnik 4.2 V8 i sportowe akcenty zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, m.in. lusterka zewnętrzne z polerowanego aluminium i inny wzór felg. Rok 2002 przyniósł nową wersję modelu Audi A8 - D3, która została poddana modernizacji pod koniec roku 2005. Zmiany polegały głównie na zastosowaniu nowej atrapy chłodnicy zachodzącej na zderzak i nawiązującej do sportowych modeli z lat 30. W roku 2006 zaprezentowano nowy model Audi S8 wyposażony w 10-cylindrowy silnik o pojemności 5.2l. Jest to słabsza wersja silnika zaprojektowanego przez inżynierów Audi dla sportowego Lamborghini Gallardo.
Dane techniczne tego cacuszka:
Audi A8 4.2 Quattro (to które jest na zdjęciu ;))
silnik : V8 poj.4172 dohc
średnica cyl.i skok tłoka : 84.5 x 93.0
stopień sprężania : 10.8
system zasilania : wtrysk wielopunktowy
liczba zaworów na cylinder : 4
moc : 300KM (220kw) / 6000obr.min
Maks.moment obr. : 400/3300 obr.min
rodzaj napędu : stały na wszystkie koła
skrzynia ręczna : niedostępna
skrzynia aut. : 4 biegi
zawieszenie przód : wahacze poprzeczne , amortyzatory teleskopowe , stabilizator poprzeczny
zawieszenie tył : oś wielowahaczowa , sprężyny śrubowe , stabilizator poprzeczny
hamulce przód/tył : tarczowe chłodzone od wewn.
ogumienie seryjne : 225/60 R16 W
rozstaw osi : 2882mm
rozstaw kół przód/tył : 1591/1580mm
wym.zew.dł/szer.wys : 5034/1880/1440
ciężar własny : 1750kg
dopuszczalna masa całk. : 2350kg
poj.bagażnika : 525L
ciężar ciągniony hamowany : 1950kg
poj.zbiornika paliwa : 90L
0-100km/h : 7.3s
v-max : 250km/h
Śr.L/100km : 11.6 L.
____________________________________________________________________
Według mnie to świetne i przepiękne auto, godne polecenia. A brzmienie jego silnika jest poprostu jak muzyka Chopina ;))
sobota, 7 listopada 2009
Dziś Volkswagen Sirocco, nowy facelifting ;)
Nazwa Scirocco pochodzi od włoskiego słowa wiatr Sirocco. Jest to nawiązanie do tradycji VW, w której niemiecki producent zwykł nazywać swojego modele nawiązując do wiatrów (Passat, Golf, Bora itd.).W 2006 roku VW oficjalnie potwierdził, że zamierza wypuścić na rynek reinkarnację osławionego modelu Scirocco. Mode koncepcyjny pokazany był na salonie samochodowym w 2006 roku w Paryżu. Model produkcyjny wytwarzany od 2008 r. może być zasilany przez dwie jednostki benzynowe lub jednego diesla. Volkswagenowski motor !,4 TSI generuje 122 KM. Najmocniejsza benzyna legitymuje się mocą 200 KM, którą uzyskuje z 2-itrowego silnika. Diesel 2,0 TDI legitymuje się mocą 140 KM- silnik jest stosowany także w modelu Tiguan. Stylistyka nowego Scirocco nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia z autem o sportowym zacięciu.
Czy nie uważacie tak jak ja, że to naprawde wspaniały wóz, a jak się prezentuje,mmmmm :)
Tyle na dziś zapraszam ponownie ;))
(zdj. zaczerpnięte ze strony www.images.google.pl )
środa, 4 listopada 2009
Na początek BMW M5, cudowne cacuszko.
BMW M5 to sportowa wersja BMW serii 5. Pierwsza generacja tego modelu została zaprezentowana w Amsterdamie w 1984 r.
Ten model z wyglądu nie wiele różni się od zwykłej "piątki". M5 ma głębsze przetłoczenia błotników, które kryją większe 19-calowe koła. Lusterka zewnętrzne maja inny kształt, są dodatkowe wloty powietrza, masywne zderzaki, poczwórne końcówki rur wydechowych. Brak tu rozbudowanych spojlerów i agresywnych listew czy tandetnych nakładek. Jest tylko dyskretne logo na pokrywie bagażnika i na przednich błotnikach.
Wewnątrz podobnie - wyważona stylizacja tablicy przyrządów całej kabiny nie zapowiada mocnych wrażeń, a nawet wydaje się nieco ugrzeczniona w zestawieniu z dynamiczną wszakże bryłą nadwozia.
Skrzynia biegów jest zautomatyzowana, sterowana elektrohydraulicznie przekładnia SMG III podczas pracy w trybie automatycznym dostosowuje moment zmiany przełożenia do stylu jazdy kierowcy i warunków ruchu. Już przy niskich obrotów silnika samochód dysponuje ogromnym momentem obrotowym i sporą mocą.Wysokoobrotowy, wolnossący silnik o rasowym brzmieniu nadaję autu dynamikę wyścigowego pojazdu i elastyczność ciężarówki. Równomierny rozkład mas w połączeniu z klasycznym tylnim napędem zapewnia znakomite własności jezdne. Podobnie jak w pojazdach wyczynowych kierowca ma możliwość sporej ingerencji w działanie zespołu napędowego i zawieszenia.
Seryjny 10-cylindrowy silnik stosowany w BMW M5 rozwija moc 507 KM i 520 Nm momentu obrotowego. To pozwala na osiągnięcie 100 km/h w niespełna 5 s i rozwinięcie prędkości maksymalnej 250 km/h (ograniczonej elektronicznie).
____________________________________________________________________
Dziś na tyle, mam nadzieję, że Wam również podoba się ta bryka. ;)
Wkrótce kolejne furki, nie koniecznie grzeczne ;p